Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015

Live: Μπάγερν-Ολυμπιακός 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

Δείτε τα γκολ - Οι Βαυαροί πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 8', με γκολ του Ντάγκλας Κόστα - Το 2-0 στο 16' με σκόρερ τον Λεβαντόφσκι - Στο 20', ο Τόμας Μίλερ ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0 - Περνάει απόψε και με ήττα, αν η Άρσεναλ δεν νικήσει την Ντιναμό
Με 10 η Μπάγερν από αποβολή Μπαντστούρμπερ

Στο 52ο λεπτό η Μπάγερν από μία ανόητη ενέργεια και φάουλ του Μπαντστούρμπερ στον Ιντέγιε που έβγαινε μόνος του στην αντεπίθεση και ανατράπηκε. Όπως ήταν λογικό και επόμενο η Μπάγερν δεν θα μπορούσε να είχε την ίδια εικόνα με παίκτη λιγότερο.

Ακόμα και έτσι όμως απείλησε στο 58' με φάουλ του Κόστα λίγο άουτ αλλά και χαμένο τετ α τετ του ίδιου παίκτη στο 59'. Ο Ολυμπιακός -που παρουσίασε πιο καλό πρόσωπο στην επανάληψη- προσπάθησε για το γκολ με τον Ιντέγιε στο 60'.

Ο Σίλβα επιχείρησε να βοηθήσει την ομάδα του με δύο αλλαγές στο 68'. Μέσα και ο Φορτούνης και ο Ερνάνι και έξω οι Κασάμι και Πάρντο.