Τετάρτη 7 Σεπτεμβρίου 2016

Γιβραλτάρ - Ελλάδα 1-4: Όλα κρίθηκαν μέσα σε τρία λεπτά!

Η Εθνική έχοντας ένα καταιγιστικό τρίλεπτο στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ξεκίνησε με νίκη στα προκριματικά του Μουντιάλ 2018 – Από το 44’ έως το 46’ το αγχωτικό 1-1 μετατράπηκε στο επιβλητικό 1-4 και στο δεύτερο η
μίχρονο απλά διαχειριστήκαμε το σκορ

Ήταν ένα από τα παιχνίδια τα οποία πρέπει να κερδίσεις, αλλά αν τα καταφέρεις δεν θα το θυμάται κανείς, αλλά αν τυχόν δεν πάρεις το τρίποντο τότε θα αποτελέσεις αντικείμενο συζήτησης και χλευασμού στην (παγκόσμια) ποδοσφαιρική κοινωνία.

Κι η αλήθεια είναι ότι για 20 λεπτά περίπου αυτό το συναίσθημα το βίωσαν έντονα οι παίκτες της Εθνικής μας οι οποίοι ξεκίνησαν όπως έπρεπε τον αγώνα με τον Γιβραλτάρ, στην πρεμιέρα του προκριματικού ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018, αλλά το γρήγορο γκολ του Μήτρογλου (στο 10’) αντί να μας απελευθερώσει μας… κοίμισε.  Κι όταν ήρθε το 1-1 με το (εκπληκτικό) γκολ του Γουόκερ ξύπνησαν οι εφιάλτες των Νησιών Φερόε…περισσότερα εδώ